ceper

film studio

O nás

Rasťo Hatiar
Od roku 2004 má ako režisér a kameraman na svojom konte viac ako desiatku horských filmov, ktoré boli prezentované na  filmových festivaloch na Slovensku aj v zahraničí. Tri z nich boli vysielané Slovenskou televíziou. Založil spoločnosť CEPER FILM, s.r.o. , ktorá sa zaoberá produkciou dokumentárnych filmov aj propagačných videí.
Ako kameraman spolupracoval s režisérom Pavlom Barabášom na filmovom seriáli Príbehy Tatranských štítov, kameramansky sa podieľal na filme o extrémnych športoch Tatry bez Limitov v produkcii spoločnosti Adidas. Produkoval filmový portrét olympioničky, kajakárky Jany Dukátovej pre spoločnosť Red Bull.
Ako filmár pôsobil v Bangladeshi, kde pracoval pre OSN.

Medzi jeho najznámejšie dokumentárne horské filmy patria Ski Kordillera, Stratení Nomádi, Dotknúť sa Denali, Zabijácka krása, Slepá dôvera, Obyčajní chlapci.

Je držiteĺom viacerých významných  medzinárodných ocenení: „Najlepší film V4“ /Ski Kordillera – festival Hory a mesto/, „Najlepší športový extrémny film“ / Zabijácka krása - MFF Slovinsko/, „Najlepší adrenalínový film“ /Zabijácka krása – Expedičná kamera ČR/, „Najlepší film v kategórii vzduch“ /Zabijácka krása – Hory a mesto/, „Cena za inšpiratívny príbeh človeka“ / Slepá dôvera - MFHF Poprad/, „Cena literárneho fondu pre najlepší slovenský film“ /Slepá dôvera – Hory a mesto/, „Cena poroty za prvotriednu réžiu a za príbeh s humanistickým rozmerom“ /Slepá dôvera – EHO MFF Macedónsko/, „Grand Prix“ /Slepá dôvera – MFOF Praha/, „Cena TV NOE“ /Slepá dôvera – MFOF Praha/, „Cena za najlepší film“ /Slepá dôvera – GO kamera ČR/, „Cena divákov“ /Obyčajní chlapci – MFHF Poprad/, „Cena divákov“ /Obyčajní chlapci – Vysoké hory Nitra/.

Film Slepá dôvera bol vysielaný v RTVS aj ČT.

V poslednej dobe sa vo svojich filmoch zameriava na zaujímavých ľudí a zaujímavé príbehy v oblasti horských a extrémnych športov aj života.

Viac sa o jeho filmovej tvorbe môžete dozvedieť na stránkach www.ceper.sk, www.rastohatiar.com,